Marka Araştırma - Sorgulama ve Takip İşlemleri

Marka Araştırma Benzer ürün ya da hizmetleri başkalarının ürün ya da hizmetlerinden ayırt etmek üzere kullanılan markalar, sadece birey için değil ekonomik ve kültürel açıdan toplum için de büyük önem taşıdığından tescillenmesi gerekmektedir.

Marka olmayı hedef edinen tüm kurumların gerçekleştirmesi gereken İLK ve EN ÖNEMLİ adım; ayırt edici özelliğe sahip, hafızalarda yer eden ve en önemlisi sürdürülebilir rekabet gücü oluşturacak bir alt yapı oluşturmaktır.

Marka araştırması öncesinde gerçekleşmeyen tescil işlemi tüm başvurular için onay alıyor mu diye merak ediyor olabilirsiniz. Maalesef, her başvurunun kabulü her zaman olumlu sonuçlanmayabiliyor. Sıklıkla görülebilen bu durumunun nedeni; markanıza benzer ya da birebir aynı olan bir başka tescil işleminin bulunmasıdır. Doğru analiz edilip araştırılmayan bu işlemlere onay verilse dahi, bültende yayınlandıktan sonra sizden önce işlem yapan diğer marka itiraz edecektir.

Markanıza Ret Cevabı Almamak İçin

Oldukça uzun olan bu tescil süreci boyunca yaşadığınız zorlu çalışmaların ardından bir de onayınızın ret edilmiş olması size ve şirketinize hem maddi hem manevi kayıplara neden olacaktır. Bu süreçle karşı karşıya kalmamak ve markanızın tek olduğundan emin olmak için şirketimizin hizmetlerinden yararlanarak marka tescil sorgulama işlemini yaptırmalısınız.

Markalarınızı Hemen Araştıralım

TescilPlus olarak, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, tescil başvurusu yapılan ve tescillenmiş markalar hakkında başvuru yapılmadan önce kabul görüp görmeyeceğine dair araştırmalar yapılarak mevcut olan kaynakların raporlarını almaktayız.

Müşterilerimizin yatırımlarını yapmadan önce, gerçekleştirdiğimiz araştırma hizmetleri ileride oluşabilecek sorunlara karşı tedbir alma imkânını sağlamaktadır. Marka araştırma hizmetleri ile karşılaşabileceğiniz sorunlar, itiraz ve ret kararlarına karşı tedbirinizi almış olup geleceğinizi şekillendirecek adımları atmanızı mümkün kılmaktayız.

Marka Araştırma

Markanın belirlenme aşamasının ardından daha önceden benzer bir başvuru/tescil işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenir. Bu çalışma sayesinde ölü yatırımların ve zaman kayıplarının oluşması engellenmiş olacaktır.